Obserwuj mnie na insta, zwiedzaj świat i wygrywaj :)czwartek, 23 listopada 2017

Kalendarz blogera, czyli gdzie spotyka się blogosfera

Każdy szanowany bloger musi znać te terminy. Zebrałam tu dla Was wszystkie znane mi cykliczne spotkania, konferencje i wydarzenia dotyczące blogosfery w Polsce. Gotowi? To zaczynamy!
p.s. jeżeli znasz jakieś wydarzenie, którego tu nie ma - koniecznie daj znać na inspirujsiebie@wp.pl lub po prostu w komentarzu pod wpisem - uzupełnimy te braki :)

bloggers meeting, spotkania blogerów, bloggers, blogger, kalendarz blogera, konferencje blogowe, blog Lublin, lubelskie blogi, blogerka Lublin, Lublin, grafika


Spotkania blogerów uszeregowane są w kolejności alfabetycznej.

Blog Conference Poznań - Strona, Facebook

Konferencja porusza tematy związane z biznesową stroną blogowania. Blog traktowany jest tu jako źródło zarobków posiadające w sobie ogromny potencjał reklamowy. W programie merytoryczne i praktyczne prelekcje oraz warsztaty skupiające się przede wszystkim na tematach budowania własnej marki oraz relacji z klientem.

Blog Forum Gdańsk - Strona, Facebook

"Najważniejsza w Polsce interdyscyplinarna konferencja dla twórców internetowych."

Blog Matters - Strona, Facebook

Nadmorskie spotkania blogerskie, gdzie za główny cel brane jest przede wszystkim pogłębianie wiedzy oraz możliwość wymiany doświadczeń z osobami, które specjalizują się w danych dziedzinach. Główne kategorie to: grafika i fotografia, storytelling, budowanie marki, social media, networking, selfpublishing i warsztat pisarski.

Blog Parenting Poznań -  Strona, Facebook

Spotkanie blogerów parentigowych z warsztatami, prelekcjami, gdzie dzieci mogły skorzystać z zabawy w parku zabaw pod okiem animatorów.

Blogotok - Strona, Facebook

Kieleckie spotkania blogowe integrujące blogosferę i vlogosferę całego kraju. W programie dyskusje i prelekcje, wymiana doświadczeń i integracja twórców. Wydarzenie to kładzie nacisk na praktyczne umiejętności wynikające z blogowania.

BlogoweLove - Strona, Facebook

Spotkania dla blogujących mam w Poznaniu. W trakcie - prezentacje i warsztaty oraz losowanie nagród specjalnych.

BlogoWigilia - Strona, Facebook

Największe w Polsce, świąteczne spotkanie blogerów i influencerów w Warszawie. Spędzanie wspólnego czasu przy wigilijnych potrawach, wymienianie pomysłów i rozmowy w radosnej, świątecznej atmosferze to główna idea tego spotkania.

Blogtej - Facebook

Spotkania blogerów poznańskich i wielkopolskich. Tematyka różnorodna - dla wszystkich, którzy blogują bez znaczenia na jaki temat.

BloSilesia - Strona, Facebook

Konferencja dla blogerów. Pierwszą ideą spotkań było zapoznanie śląskich blogerów i vlogerów, które z czasem zamieniły się w cykliczne warsztaty i spotkania prowadzące do BloSilesii.

BlogUp - Strona, Facebook

Spotkania kreatywnych blogerów w Toruniu - w wąskim gronie i z rodzinną atmosferą. Główny cel to zapoznanie i integracja blogosfery z Kujaw i Pomorza. Regularne spotkania [co 1,2 miesiące], które rozpoczęły się w sierpniu 2015 opierają się na wymianie wiedzy i doświadczeń, a także organizowaniu inspirujących wystąpień i warsztatów dla blogerów.

Food Blogger Fest - Strona, Facebook

Konferencja dla blogerów i pasjonatów kulinarnych, gdzie można wysłuchać prelekcji, a także wziąć udział w warsztatach tematycznych.

Meet Beauty Conference - Strona, Facebook

Największa w Polsce konferencja dla blogerów i vlogerów urodowych. Organizatorzy proponują 2 dni spotkań i warsztatów z markami, paneli urodowych ze specjalistami, wykładów z prowadzenia bloga i integracji

Meet Bloggers - Facebook

Spotkanie blogerów urodowych połączone z targami beauty.

Meetblogin - Strona, Facebook

Największej impreza dla blogerów wnętrzarskich / DIY organizowana corocznie podczas Festiwalu Łódź Design.

Ogólnopolskie Spotkanie blogerów kulinarnych - Strona, Facebook

Spotkanie Blogerów kulinarnych, lifestylowych, propagatorów zdrowego stylu życia oraz bycia fit. Podczas Targów Natura Food be ECO w Łodzi toczą się rozmowy o polskiej, kulinarnej blogosferze, a także o turystyce kulinarnej w towarzystwie warsztatów i degustacji.

See Bloggers - Strona, Facebook

"Największy festiwal dla influencerów w Polsce. Uczestnicy, twórcy internetowi, eksperci. Warsztaty, dyskusje, wykłady. [...] Naszą misją jest edukacja uczestników i zachęcenie ich do wymiany własnych doświadczeń. "

SmokBlog - Strona, Facebook

Małopolskie spotkania blogerów oraz konferencja pod znakiem SmokBlog. Rozmowy o blogach, vlogach i innych kanałach social mediowych.

Spotkania świadomych blogerek - Facebook

"Spotkanie Świadomych Blogerek w Bydgoszczy to zamknięta, kameralna konferencja dla kobiet blogujących. Jej celem jest wspieranie kobiet w blogowaniu i połączonym z blogowaniem - biznesie online. Podczas konferencji odbędą się prelekcje nt. social mediów, psychologii w biznesie, ale także kobiecości. Bo za tymi blogami stoją kobiety pełne pasji i piękna. Dziewczyny, to spotkanie jest dla Was, jeśli potrzebujecie poczuć swoją wewnętrzną moc i siłę!"

Spotkanie blogerów ogrodniczych Gardenia - Strona, Facebook

Spotkanie Blogerów ogrodniczych na targach Gardenia. Nie są to jednak wydarzenia organizowane ciągle w tych samych miejscach. Za organizację i dobór programu odpowiada w-ogrodzie.com Wojciech Wardecki

Środa Dzień Bloga -  Facebook

Warszawa - nowy cykl spotkań blogerów i influencerów. Na wydarzeniu zapowiadane są  prezentacje w 3 kategoriach: wiedza dotycząca treści, narzędzi oraz motywacja i CSR. Zaproszeni goście opowiadają o tym jak to było u nich na początku; co się udawało, a co nie. Łączenie influencerów i kampanii charytatywnych, społecznych, lokalnych. Kilku influencerów będzie stawać przed szansą wypromowania swojego kanału social media [prezentując go przez minutę przed publicznością.]

Transgraniczne Spotkanie Blogerów Podróżniczych - Strona, Facebook

Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Podróżniczych w Cieszynie skupia osoby zawodowo lub amatorsko zajmują się prowadzeniem bloga/blogów lub innych kanałów social media o szeroko pojętej tematyce podróżniczej. Na spotkaniach stawia się na wzajemną edukację w tematach związanych z prowadzeniem blogów czy vlogów - szczególnie jeżeli chodzi o kwestie związane z promocją, SEO, czy stroną techniczną (np. warsztaty foto/video), a także zarabianiem na blogu. Samo podróżowanie w tym przypadku spada na plan dalszy - wyjazdy i inne wycieczki omawiane są w kuluarach i podczas integracji w godzinach wieczornych. Głównym celem TSBP jest integracja społeczności polskich blogerów podróżniczych oraz ich edukację w tematach, które powiązane są z prowadzeniem blogów i innych powiązanych mediów. Na spotkania zapraszani są uznani blogerzy, którzy chcą dzielić się wiedzą. Spotkania promują też miasto Cieszyn, które w zamian za to udostępnia atrakcje dodatkowe.

WroBlog - Strona, Facebook

Wrocławskie Spotkania blogerów oraz konferencja stworzona dla blogerów przez blogerów. Co miesiąc organizowane są różnego rodzaju warsztaty oraz wykłady, a raz na jakiś czas duża konferencja pod znakiem WroBloga. Głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz wymiana doświadczeń i integracja środowiska blogerów.

A Wy byliście już na jakiejś konferencji lub spotkaniu z wyżej wymienionych :) ?
Osobiście miałam okazję być na Blog Conference Poznań i wyniosłam dużo ciekawych rzeczy, a poniżej pamiątka z konferencji. Zdjęcie z Moniką z bloga Zakreecona.pl

blogger, bloggers, bloger, Blog Conference Poznań, Targi Poznań, Sala Ziemi, blogowanie, blogerzy, ścianka, polskie dziewczyny, blogerki, polish blogger, polish bloggers, spotkania blogerów, spotkania blogerek, spotkanie blogerów, Lublin

A teraz trzymajcie się, bądźmy w kontakcie i do następnego :)
 ___________________________________________
MOŻE TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE :)

Jak wstawić 'like' pod postem [jak poniżej]
Tak jak tu
 |

\/

25 komentarzy :

 1. Świetny post - koniecznie dodam go w karoLINKACH :)
  Ja na razie korzystałam tylko z SeeBloggers :)
  Z chęcią dołączam do obserwatorów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na przyszły rok planuję udział w dwóch imprezach trójmiejskich. Zobaczymy co z tego wyjdzie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby coś było we Wrocławiu bardzo chętnie bym skorzystała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zestawienie. Nareszcie ktoś pozbierał wszystkie spotkania w jednym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na liście brakuje największej imprezy dla blogerów wnętrzarskich / DIY - Meetblogin, która organizowana jest corocznie podczas Festiwalu Łódź Design.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za informację, uzupełnię to, po przeszukaniu sieci :)

   Usuń
 6. Super zestawienie. Szkoda że tak marnie się dzieje w Krakowie ☹

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że w Rzeszowie nie ma takich spotkań. Chciałabym kiedyś wziąć udział w takich spotkaniach ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. zapraszamy tez do nas BlogoweLove facebook.com/blogowelove - będzie w lipcu

  OdpowiedzUsuń
 9. Od jakiegoś czasu usiłowałam zebrać wszystkie blogowe wydarzenia, ale trudno mi było się w nich polapac - dzięki Twojemu wpisowi mam cały ogląd, dzięki! ;) Nie byłam jeszcze na żadnym podobnym evencie, bo dopiero zaczynam przygodę z blogiem. Może w przyszłym roku się uda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że się przyda i może się gdzieś spotkamy :)

   Usuń
 10. gdyby coś w Krakowie było, to może i bym się wybrała, ale jakoś tak specjalnie jechać mi się nie chce. za leniwa jestem. ;)
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobrze, że w końcu w jednym miejscu są zebrane większe imprezy blogowe🙂 Dzięki Ci za to🙂

  OdpowiedzUsuń
 12. Uczestniczyłam w każdej edycji Meet Beauty, a w tym roku udało mi się wybrać po raz pierwszy na See Bloggers :)

  OdpowiedzUsuń
 13. jak rozumiem widziałyśmy się na Blogowigilii, mam nadzieję, że następnym razem pogadamy :) pozdrawiam
  Dota

  OdpowiedzUsuń
 14. Udało mi się uczestniczyć w każdej edycji Meet Beauty a w tym roku po raz pierwszy byłam na See Bloggers :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to gratuluję Meet Beauty, ja tam się chyba nie nadaje, chociaż o kosmetykach postuję częściej na insta :)

   Usuń
 15. Śwuetne zestawienie! O niektórych wydarzeniach nie miałam pojęcia - muszę zatem bliżej się im przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz wnoszący coś w dyskusję. Na teksty typu: 'świetny blog, wpadnij do mnie, super u Ciebie obserwujemy?' nie odpowiadam! Komentarze reklamowe maskujące i prowadzące do innych stron będą bezwzględnie usuwane!

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości tekstów, zdjęć, grafik, materiałów video i innych zawartych na tej stronie w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej będącej własnością autora bez jego zgody zabronione.